Ekonomi

JPMorgan, üçüncü çeyrek sonuçlarının ardından BP’nin notunu düşürdü ve fiyat hedefini düşürdü

JPMorgan (NYSE: JPM ) şirketin üçüncü çeyrek sonuçlarının analizinin ardından BP’yi Nötr’den Düşük Kilolu’ya düşürdü. Not düşüşü, BP’nin nakit akışlarının daha büyük standart sapmalar gösterdiği ticaret ve işletme sermayesine olan bağımlılığının artmasından kaynaklandı.

Bu not düşüşüyle ​​birlikte JPMorgan, BP’nin fiyat hedefini de önceki 615 peniden 550 peniye (ABD’de listelenen hisse başına 40,02 dolar) düşürdü. Bu karar, analistlerin BP’nin mali istikrarına ilişkin kaygılarını yansıtıyor.

Bunun aksine, JPMorgan analistleri Shell’in (LON: RDSa ) ve TotalEnergies’i tercih etti. Bu şirketlerin yakın gelecekte yenilenebilir enerji kaynaklarına daha ciddi geçişler yapacaklarını öngörüyorlar. Ayrıca geri alımların 4. çeyrekte 1 milyar dolara düşebileceğini de öngörüyorlar.

InvestingPro İçgörüleri

Söyleme ek olarak InvestingPro, BP’nin piyasadaki mevcut konumuna ilişkin pahalı bilgiler sunuyor. InvestingPro bilgileri, BP’nin 2023’ün üçüncü çeyreği itibarıyla piyasa değerinin 101,63 milyar dolar olduğunu ve F/K oranının 4,15 olduğunu ortaya koyuyor; bu da potansiyel olarak düşük değerlenmiş bir hisse senedine işaret ediyor. Son on iki aylık geliri 226,03 milyar dolar olarak kaydedildi ve üç aylık gelir artışındaki hafif düşüşe (%-2,87) rağmen şirket %34,35’lik brüt kar marjını korudu.

Bu verileri tamamlayan iki önemli InvestingPro İpucu şunlardır: Birincisi, BP yönetimi, hissedar değerini artırmak için sıklıkla kullanılan bir strateji olan hisse geri alımlarıyla aktif olarak ilgilenmektedir. İkincisi, BP’nin 32 yıl üst üste temettü ödemelerini sürdürebilmesi, şirketin hissedarlarına olan bağlılığının bir kanıtıdır.

Bu bilgiler, BP için mevcut 6 InvestingPro İpucuyla birleştiğinde, şirketin mali durumu ve piyasa konumu hakkında kapsamlı bir anlayış sağlar. Daha ayrıntılı ipuçları ve veriler için InvestingPro platformunu keşfetmeyi düşünün.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

altinyaylahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu